Kolagen jest jednym z najważniejszych składników organizmu. Stanowi jego znaczny, ilościowy procent i odpowiada za za gęstość, jędrność i elastyczność skóry. Dzięki niemu komórki nieustannie odnawiają się.
colla = klej
gennao = rodzić
Jednak wraz z wiekiem nasz organizm produkuje go coraz mniej. Co zatem warto wiedzieć o kolagenie? Jakie mogą być objawy i skutki niedoboru kolagenu? Jak uzupełnić jego braki? I na koniec, jak i kiedy wybrać najlepszy kolagenowy suplement?
Poziom kolagenu maleje w organizmie już od 25. roku życia! Po 50. roku życia następuje gwałtowny spadek syntezy, by po 60. roku życia ustać zupełnie..
Ubytek kolagenu w organizmie to naturalny proces, który przebiega w 3 fazach wiekowych. 25 , 50 i 60 lat. Do zniszczenia włókien kolagenowych oraz zaburzeń w ich syntezie może dochodzić również pod wpływem nadmiernej aktywności fizycznej, obciążeń mechanicznych podczas np. sportów ekstremalnych, zaburzeń hormonalnych, chorób, stresu i nadmiernej ekspozycji na słońce.
Na co wpływa kolagen? Z racji tego, że kolagen znajduje się prawie we wszystkich narządach organizmu, wpływa on na:
- prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego, wpływa na kontrolę ciśnienia krwi poprzez rozluźnianie naczyń krwionośnych. Wpływa na oczyszczanie ścian naczyń krwionośnych z cholesterolu.
- prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, wspiera regenerację uszkodzonych ścian komórkowych oraz dostarcza do organizmu lecznicze aminokwasy.
- przebieg procesów metabolicznych, poprzez wpływ na przemianę glukozy w energię, a co za tym idzie, sprzyja utracie zbędnych kilogramów.
- kondycję stawów, ponieważ nawilża je, co opóźnia proces ich degeneracji.
Kolagen znajduje się w skórze, paznokciach, włosach, oczach, kościach, mięśniach, stawach, ścięgnach, naczyniach krwionośnych i narządach wewnętrznych.
Jakie mogą być objawy i skutki niedoboru kolagenu?
Zgodnie z zasadą – to co w środku, widać na zewnątrz. Najbardziej są one widoczne na twarzy i szyi, kiedy skóra staje się przesuszona i wiotka, a na jej powierzchni powstają zmarszczki. Zmniejszenie ilości kolagenu w organizmie może charakteryzować się także wypadaniem i łamliwością włosów. Mogą zacząć pojawiać się bóle stawów i problemy z krążeniem.
Najlepszym, poza idealną dietą, sposobem a zwiększenie poziomu kolagenu w organizmie jest przyjmowanie suplementów. Jak i kiedy wybrać ten najlepszy?
Suplementacja jest wskazana nie tylko przy zauważalnych objawach spadku kondycji skóry, włosów i paznokci, ale też w okresie rekonwalescencji.
Najlepiej sięgnąć po taki, który zawiera, obok kolagenu, również kwas hialuronowy, glukozaminę i chondroitynę.
Suplementacja jest wskazana nie tylko przy zauważalnych objawach spadku kondycji skóry, włosów i paznokci, ale też w okresie rekonwalescencji, po złamaniach kości, urazach stawów, oraz jako wsparcie prawidłowego działania chrząstki stawowej, więzadeł i ścięgien.
DuoLife Collagen to kwintesencja młodości, zamknięta w wygodnej w dozowaniu, formie płynnej. Produkt wzbogacony formułą antyoksydantów, które przyczyniają się zarówno do ochrony przed procesami starzenia, ale i utrzymania dobrej kondycji.
Podstawowym wyróżnikiem suplementu diety DuoLife Collagen jest jego skład. Produkt stanowi mieszaninę synergistycznie działających 9 składników. Oprócz kolagenu w składzie znajdziemy siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy oraz ekstrakty z aceroli, pokrzywy, skrzypu i bambusa.
Rejestrując się przy zakupie produktu w sklepie z mojego linku zyskujesz do -20% ceny jako Klient Preferowany lub do -40% ceny jako Klubowicz.
Pamiętaj, że tylko zakup w oryginalnym sklepie Duo Life gwarantuje Ci jakość oraz zwrot w razie problemów z produktem.
Oraz wartość dodaną – moje pełne doradztwo.

Podziel się swoją myślą